Provoz lanové dráhy na Žalý v létě 2024

O víkendu 4.-5.2024 bude zahájen letní provoz sedačkové lanové dráhy Herlíkovice - Žalý. V průběhu měsíců květen a červen je provozní doba v sobotu, v neděli a ve svátek od 9 do 17 hodin, odjezd každou celou hodinu. V období prázdninových měsíců červenec a srpen bude provozní doba denně od 9 do 17 hodin, odjezd každou půlhodinu (kromě přestávky ve 12:30). V září bude opět víkendový provoz s provozní dobou 9 - 16 hod. Ukončení letního provozu lanovky na Žalý bude 29.9.2024.

Po kladném ohlasu z loňského léta jsme opět připravili možnost nákupu sezónní jízdenky pro jednotlivce všech věkových kategorií na celé období letního provozu 2024 - viz ceník. Využít ji můžete pro výjezd na rozhlednu Žalý k neopakovatelným výhledům na panorama Krkonoš nebo pěším výletům na Benecko, do Vítkovic, na Janovu horu či do Špindlerova Mlýna, Ideální je i pro rodinné cyklovýlety, kdy vás vyvezeme (a vaše kola zdarma) do výškové úrovně 1 000 m.n.m. a odtud můžete pokračovat v jízdě po horách s přijatelným výškovým převýšením..

Pro rodiny s dětmi (3-15 let) je připraveno výhodné rodinné jízdné - děti do 3 let jezdí zdarma. Stejně jako v předchozích sezónách můžete využít oblíbenou jízdenku Cyklotour = dvě lanovky za jednu cenu. Kola a kočárky přepravujeme zdarma, parkování na velkokapacitním parkovišti rovněž zdarma.

A kdo chce prozkoušet své vědomosti z lokality Krkonoš, může si výlet do Herlíkovic zpestřit zábavnou naučnou online hrou pro celou rodinu s názvem Herlíkova hra. Děti jiště potěší diplomy a sladká odměna. Těšíme se na Vás.

Více informací k letnímu provozu ZDE.